top of page

O NÁS

Janko a Zuzka Pijákovci, tradičná, rodinná, cukrárenská výroba. 

26 rokov si zakladáme na výrobe z kvalitných surovín a používame pôvodné receptúry od čias komančov. Našim cieľom je zachovanie kvality a túžba prinášať na trh výrobky, ktoré su poctivé, čerstvé a najmä chutné. 

2020-04-22.jpg

Ako sa to celé začalo​

V nomvembri roku 1994 sa rozdelila Cukráreň Eva v Tempe, v ktorej som bol spolumajiteľ a v decembri toho istého roku sme ju znovuzaložili pod rovnakým menom v Juniore na Hlinách VII. Pamätníci by si mohli ešte pamätať Cukráreň Adam, ktorá sídlila v rovnakých priestoroch v Juniore ako my teraz.

Naše začiatky

Boli sme mladí a s dvomi malými deťmi, avšak plní elánu pokračovať v tradičnej výrobe kvalitných zákuskov. Mali sme priestor a z Tempa ku nám prešla polovica zamestnancov. Bez šikovných cukráriek, ktoré sa vtedy ku nám pridali, by sme nikdy nemohli pokračovať v budovaní tejto firmy. Zariadili sme predajňu, požičali si peniaze od rodičov a pustili sme sa do písania histórie "novej Evy". V začiatkoch sme museli nakupovať materiál na dennej báze a žili sme zo dňa na deň. Postupne sa nám rozrastal sortiment a aj počet zákazníkov. Pracovali sme od nevidím do nevidím ale s rastúcou klientelou sme boli schopní pribrať ďalších ľudí a postupne sa to začalo zlepšovať. :)

Pôvodné receptúry ocenené vo svete

Recepty, ktoré dodnes používame sú dedičstvom pôvodnej Evy a vedúceho výrobne pána Cabánika. Dokázal aj v čase socializmu schváliť svoje výrobné normy, čo bolo pomerne dosť neobvyklé. Jeho recepty na Laskonku a Jadran tortu získali ocenenia na prestížnej cukrárenskej súťaži v Paríži a my ich hrdo používame až do dnes.

A to podstatné? Predsa obľúbený zákusok!

Budete sa smiať ale aj po 30tich rokoch, čo sa pohybujem v cukrárenskom biznise, tak si pochutím na našich zákuskoch a koláčik patrí každý deň k mojej rannej káve. A ten obľúbený? Strieda sa to zhruba po mesiaci a vždy je to iný. Najradšej mám tie klasiky ako Krémeš, Veterník, Havana tortu a jedno obdobie to bola Orechová roláda so šlahačkou, ktorú síce nemáme v bežnej ponuke ale tá kombinácia je naozaj výborná.

tato pijak.jpg
bottom of page